Hansi Flik “frikësohet” nga skuadra e Tigresit?!

Hansi Flik, trajneri i Bajern Munihut, komentoi fitoren 2-0 ndaj Al-Ahlit, e cila dërgoi skuadrën bavareze në finale të Kupës së Botës për klubet.

 

 

Në disa veprime nuk më pëlqente hapi i fundit, ne mund të kishim bërë më mirë. Sidoqoftë kemi luajtur mirë, por unë pashë Tigres dhe ata janë një ekip dinamik që shfrytëzon fizikun. Nëse do të fitojmë finalen të enjten, do të përfundojmë një sezon fantastik me titullin e gjashtë, do të ishte një moment historic,” tha mes tjerash Flik në prononcimin e tij për “Sport1”.

Sfida Bajern Munih – Al Ahli, u vendos me 2 golat e shënuara nga Robert Levandovski.

LEXO EDHE:

Back to top button