Ndalet me barazim Atletiko Madrid në “Vanda Metropolitano”

Atletiko Madridi nuk ka shkuar përtej një barazimi me 4 gola ndaj skuadrës së Selta Vigos. Skuadra mysafire hapi më mirë ndeshjen, pasi që mori avantazhin në minutën e 13 përmes Hallos. Mirëpo lideri aktual i La Ligës u përgjigj me Luis Suarezin në fund të pjesës së parë për të barazuar shifrat në 1-1. Sulmuesi i Atletiko Madridit shënoi sërisht në fillim të pjesë së dytë, për ti dhënë epërsi skuadrës vendase.

- Advertisment -

 

Dhe kur të gjithë menduan se do të jetë edhe një fitore tjetër për Atletiko Madridin, në skenë doli Fereira që shënoi gol në minutën e fundit të takimit për të shkëputur një pikë liderit aktual të La Ligës.

Me këtë barazim, Atletiko Madridi mbetet në vendin e parë me 51 pikë, ndërsa Selta Vigo renditet në vendin e 11 me 26 pikë.

LEXO EDHE:

Back to top button