Skuadra gjermane kërkon Igli Taren si drejtor sportiv

Sipas “Tuttomercatoweb”, drojtori aktual sportive i Lacios, Igli Tare ka përfunduar në ‘radarin’ e Lajpcigut për projektin e tyre. Tare u punësua si drejtori i Lacios në vitin 2008 dhe që ajo kohë ka mahnitur me disa super transferime.

- Advertisment -

Puna e tij nuk ka qenë e pavëmendshme dhe shqiptari mund të bëhet drejtori sportiv i ri i Leipzigut, por sipas “TMW”, ende s’ka ndonjë kontakt. Thuhet se Lajipcig do e bëjë lëvizjen në muajt në vijim, ngase kërkojnë një drejtor sportiv të ri për edicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:

Back to top button