Pesë gola shënohen në përballjen në mes Sevlijës dhe Borusias

Me rezultat 3-2 në të mirë të ekipit gjerman, është mbyllur sfida mes Borusia Dortmundit dhe Seviljas. Suso në minutën e 7-të zhbllokoi rezultatin e ndeshjes, mirëpo në pjesën e parë pamë edhe tre gola të tjerë. Me golat e Dahoud 19’, dhe më pas dy gola të tjerë nga Haaland 27’ dhe 43’, u mbyll pjesa e parë.

 

 

Në pjesën e dytë, Luk de Jong në minutën e 84-të shënoi një gol për ta lënë ndeshjen të hapur për në Gjermani. Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 9 mars, në stadiumin “Signal Iduna Park” në Dortmund.

LEXO EDHE:

Back to top button