fbpx

Tensionohet situata në mes Suarezit dhe Barcelonës

Mediat në Spanjë raportojnë se raportet mes drejtuesve të Barcelonës dhe Luis Suarezit janë të tensionuara edhe më shumë, pasi që sulmuesi uruguaian nuk pranon prishjen e kontratës që skadon verën e ardhshme. Skuadra katalanase e kanë kërcënuar Suarezin se do ta lënë një vit në tribunë nëse nuk pranon largimin.gjithë këtë situatë është duke përcjelluar me shumë vëmendje skuadra e Juventusit, që e sheh Suarezin si një figurë kyçe në sulmin e bardhezinjëve.

Por për të arritur te uruguaiani, duhet që ky i fundit të prishë kontratën me Barcelonën dhe më pas të japë një provim për të marrë pasaportën italiane, pasi momentalisht “bardhezinjtë” nuk kanë asnjë vend të lirë për futbollistët e “huaj”.

LEXO EDHE:

Back to top button