707 raste të reja me COVID dhe 4 humbje jete në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 707 raste të reja nga 3 307 testime të kryera në total. Ndërkohë 4 persona kanë ndërruar jetë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 439 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 38,860 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 268 pacientë, 29 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

LEXO EDHE:

Back to top button