879 raste të reja dhe 8 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 879 raste të reja me COVID nga 3605 testime të kryera në total. Ndërkohë kanë humbur jetën 8 pacientë. Janë shëruar 589 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 44,880 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 284 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button