9 viktima dhe 143 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 1504 teste dhe prej tyre 143 kanë rezultuar pozitivë. Me më shumë raste kryeson Shkupi (43), Kumanova (16), Koçan (15) dhe Strumica (11).

- Advertisment -

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën me koronavirusin 9 persona. Ndërsa janë shëruar 110 pacientë në të gjithë vendin. Deri më sot në vendin tonë janë prekur 17343 persona dhe 14422 prej tyre e kanë fituar betejën me koronavirusin, ndërsa 721 kanë humbur jetën. Për momentin në vendin tonë janë 2200 persona aktivë me Covid-19,

LEXO EDHE:

Back to top button