A keni parë ndonjëherë kësi veture të çuditshme?

A keni parë ndonjëherë kësi veture të çuditshme?

Një veturë koncepti prej druri që duket si një makinë kohe është e fundit në një seri krijimesh nga një zdrukthëtar i talentuar.

Zakonisht, vietnamezi Trong Van Dạo prodhon versione ekzotike të automobilave si Bugatti Veyron ose Ferrari GTO, të cilat në fakt mund të drejtohen.

Produkti i tij i fundit, megjithatë, është fryt i një dizajni për të cilin ai i besoi inteligjencës artificiale.

Është një mjet që mund të lëvizë me ndihmën e baterive dhe bazamenti përbëhet nga një shasi metalike.

Çdo pjesë është e teksturuar dhe e punuar me dorë nga druri i lehtë, duke përfshirë ingranazhet që shtojnë pamjen futuriste.

Për karrocën e këtij mjeti, besoni apo jo, është përdorur një mjet i zakonshëm që mund të gjendet në çdo punishte.

LEXO EDHE:

Back to top button