Ademi: Me votëbesimin e djeshëm u sqaruan të gjitha dilemat

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend tha se me votëbesimin e djeshëm të Qeverisë aktuale janë hedhur poshtë pretendimet e opozitës për shumicë të re parlamentare, transmeton Alsat.

- Advertisment -

“Me votimin e djeshëm i sqaruan të gjitha dilemat që shpaloste opozita gjatë muajve të kaluar se gjoja nuk ka shumicë, se gjoja do te formohet shumicë e re dhe të tjera. Mbrëmë u konfirmua edhe një herë legjitimiteti i kësaj qeverie i marrë më 15 korrik dhe para nesh kemi plotësimin e premtimeve dhe detyrimeve që kemi para qytetarëve”, tha mes tjerash Arbër Ademi, deputet i BDI-së.

 

LEXO EDHE:

Back to top button