Aeroplani del nga pista, shpëtojnë pa lëndime 173 udhëtarët

Aeroplani del nga pista, shpëtojnë pa lëndime 173 udhëtarët

Një aeroplan i pasagjerëve të Koresë së Jugut rrëshqiti nga pista në Aeroportin Ndërkombëtar të Cebu në Filipine por asnjë nga 173 pasagjerët nuk u lëndua, raportojnë mediat në Filipine.

Një aeroplan Airbus SE A330 që fluturonte nga Seuli në Cebu u përpoq të ulej dy herë në mot të lig përpara se të kapërcente pistën në përpjekjen e tretë, thanë autoritetet e atjeshme.

“Pasagjerët janë shoqëruar në tre hotele lokale dhe po organizohet një fluturim alternativ”, tha linja ajrore.

Ata thonë se aktualisht është duke u identifikuar shkaku i kapërcimit të pistës.

LEXO EDHE:

Back to top button