Aleati i Navalnyt, zotohet të vazhdojë luftën kundër Putinit

Aleati i Navalnyt, zotohet të vazhdojë luftën kundër Putinit

Aleati i vjetër i liderit të ndjerë të opozitës ruse Alexei Navalny, Leonid Volkov, është zotuar të vazhdojë luftën kundër presidentit rus Vladimir Putin pasi u sulmua me një çekiç jashtë shtëpisë së tij në Lituani.

“Ne do të punojmë dhe nuk do të dorëzohemi”, deklaroi ai në një videoklip të postuar në Telegram herët të mërkurën, duke pretenduar se sulmi që e la atë me një krah të thyer ishte një “përshëndetje karakteristike banditëse” nga pasardhësit e Putinit.

Sipas the guardian, Volkov, 43 vjeç, u shtrua në spital për pak kohë pas sulmit të martën vonë, gjë që shkaktoi zemërim nga qeveria lituaneze.

Imazhi i Vladimir Putin është valëvitur në një flamur jashtë Kremlinit në Moskë përpara zgjedhjeve presidenciale të kësaj jave.

“Unë e konsideroja atë një person të denjë”: si kukullat e Putinit ndihmojnë për të mashtruar votuesit e Rusisë

LEXO EDHE:

Back to top button