Argjentina e Messit “all in” për fitore ndaj Kroacisë

Sot, më fillim në orën 20:00 do të luhet gjysmëfinalja e parë e Kupës së Botës. Argjentina e Lionel Messit do të sfidohet nga Kroacia. Të dyja skuadrat e kanë jetike fitoren, në mënyrë që t’i përmbushin pritshmëritë që tifozët kanë për to.

Kroacia synon që ta përsërisë suksesin e Botërorit të kaluar, duke arritur deri në finale të kompeticionit, teksa për Argjentinën dhe Messin është shumë i rëndësishëm fitimi i këtij trofeu që s’është arritur që prej kohës së Maradonës. Ndeshja do tw drjetohet nga arbitri Italian , Daniele Orsato.

LEXO EDHE:

Back to top button