Ariu polar vret një grua dhe një fëmijë në Alaska

Ariu polar vret një grua dhe një fëmijë në Alaska

Një ari polar sulmoi dhe vrau një grua dhe një fëmijë në një fshat të largët në Alaskan perëndimore.

Trupat shtetërore kanë thënë se morën një raport për sulmin në orën 14:30 me orën lokale të martën, në pjesën perëndimore të gadishullit Seward.

“Nga raportimet e para mësohet se një ari polar ka hyrë në fshat dhe ka ndjekur disa banorë”, ka thënë policia. Ariu sulmoi dhe vrau gruan dhe fëmijën. Ariu u qëllua dhe u vra nga një banor vendas, shtoi policia.

Emrat e dy të vrarëve nuk janë bërë të ditur, ndërsa oficerët e policisë thanë se po punojnë për të njoftuar familjarët.

LEXO EDHE:

Back to top button