Arnautoviqi mund të pezullohet e 10 ndeshje!

UEFA nuk do të fal Marko Arnautoviqin dhe incidentin që e krijoi pas shënimit të golit të tretë për Austrinë në duelin me Maqedoninë, nëse vërtetohet se ka pasur edehe thirrje raciste. Ai ditë më parë kërkoi falje përmes mediave sociale në gjuhë maqedone dhe shqipe për incidentin me Ezgjan Alioskin.

- Advertisements -

Me kërkesë të FFM, UEFA edhe zyrtarisht ka nisur hetimet kundër reprezentuesit të Austrisë. Nëse konfirmohet se ai është fajtor, në atë rast do të pezullhet me së paku 10 ndeshje dhe do të mbyll paraqitjet në “EUR 2020”.

LEXO EDHE:

Back to top button