Shqipëri, 8 raste të reja me COVID dhe një viktimë

8 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri, nga 3375 testime të kryera në total.  Aktualisht janë 136 raste aktive në Shqipëri.  Ndërsa Vlora bëhet qarku i parë që del nga harta COVID. Ndërkohë në 24 orët ka humbur betejën me COVID një qytetar 73 vjeç nga Tirana.Janë shëruar 14 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,879 që nga fillimi i epidemisë.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button