Arnold , “futbollist më i mirë i ri” në Premier Ligë


Trent Aleksander-Arnold është fitues i çmimit “futbollisti i ri, më i mirë i vit” në Premier Ligë. Mbrojtësi I djathtë I Liverpullit u rreshtua në të gjitha 38 ndeshjet në Premier Ligë, duke prodhuar 4 gola dhe 13 asiste, një rekord për sa i përket pozitës së mbrojtësit në Premier Ligë.

Pas Aleksander Arnold u rreshtuan: Xhek Grillish (Aston Villa), Mejson Grinvud, Entoni Marsijal dhe Markus Rashford (Man. Junajted), Kristian Pulishiq, Mejson Maunt (Çellsi) dhe Henderson (Shefilld Junajted).

LEXO EDHE:

Back to top button