Arrestohet 15 vjeçari, dyshohet për vjedhje të rëndë

Zyrtarë policorë pranë SPB-Shkup mbrëmë kanë privuar nga liria një 15 vjeçar i cili dyshohet për disa vjedhje të rënda dhe vjedhje në tentativë.

- Advertisment -

“Me të arrestuarin është zhvilluar bisedë informative, pas çka ai ka pranuar veprën për të cilën dyshohej, gjegjësisht vjedhje në një shitore dhe barnatore”, njoftojnë nga MPB.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj 15 vjeçarit do të ngritët padi adekuate.

LEXO EDHE:

Back to top button