Arrestohet 44 vjeçari nga Velesi, akuzohet për vjedhje

Arrestohet 44 vjeçari nga Velesi, akuzohet për vjedhje

Ministria për Punë të Brendshme njofton se nëpunësit policorë të SPB Veles gjatë ditës së djeshme rreth orës 21:00, e kanë privuar nga liria S.M. (44) nga Velesi i cili dyshohet për vjedhje në tregun e qytetit.

Siç njoftojnë nga SPB-Veles, gjësendet e vjedhura janë konfiskuar dhe kthyer pronarëve, ndërsa personi në fjalë është ndaluar në stacionin policorë për procedurë të mëtejme.

“Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ngritët padi adekuate”, njoftojnë nga SPB-Veles.

LEXO EDHE:

Back to top button