Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

Sektori për Punë të Brendshme (SPB) Tetovë njofton se gjatë ditës së djeshme zyrtarët policorë kanë privuar nga liria një 52 vjeçar nga Gostivari i cili paraprakisht ishe denoncuar nga bashkëshortja e tij për dhunë fizike.

“Dje (20-shtator) në ora 17:30 efektivët e policisë të SPB-Tetovë-Departamentit të Punëve të Brendshme-Gostivar, kanë privuar nga liria 52-vjeçarin A.S. nga Gostivari, i cili kishte qen i raportuar një orë më parë nga gruaja e tij 37-vjeçare me të cilën nuk kishin kurorë, se i njëjti kishte treguar sjellje agresive në apartamentin e saj dhe se e kishte kërcënuar me një mjet të mprehtë. Janë ndërmarrë masat për të zbardhjen dhe dokumentimin e rastit”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button