Arrestohet një person në Fushë Kosovë, dyshohet se tentoi ta dhunonte një vajzë

Arrestohet një person në Fushë Kosovë, dyshohet se tentoi ta dhunonte një vajzë

Është arrestuar një person në Fushë Kosovë, pasi i njëjti ka tentuar ta dhunonte një vajzë.

Në raportin e policisë bëhet e ditur se me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

“Pas një pune hetimore është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili me datë 21.09.2022 kishte kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

LEXO EDHE:

Back to top button