Arsen Venger do të drejtojë “tulipanët”?!


Pasi që është e qartë se Ronald Kuman është e trajberi i ri i Barcelonës, duket se drejtuesit e Federatës së Futbollit të Holandës kanë vendosur që të kërkojnë zëvëndësimin e tij. Mediat holandeze raportojnë se ish trajneri i Arsenalit, Arsen Venger, mund të ulët në stolin e zbrazët të kombëtares së Holandës.

Trajneri francez është pa punë, nga largimi i tij nga Arsenali dhe duket se kjo lëvizje mund të ishte një kthim i madh për të në botën aktive të futbollit. Venger përmendej si një ndër emrat që mund të drejtonte Barcelonën, mirëpo francezi shumë shpejt u përgjigj negativisht në ofertën e katalonasve.

LEXO EDHE:

Back to top button