Autobusi përplaset me një kamion dhe dy makina, 10 të vdekur dhe 39 të plagosur në Turqi

Autobusi përplaset me një kamion dhe dy makina, 10 të vdekur dhe 39 të plagosur në Turqi

Të paktën 10 persona humbën jetën dhe 39 të tjerë u plagosën në Turqinë jugore kur një autobus u përplas me tre automjete të tjera në autostradë, tha ministri i Brendshëm Ali Gerlikaya.

Autobusi, i cili po udhëtonte nga Dijarbakır për në Stamboll, u përplas me një kamion dhe dy automjete të tjera në rajonin Tarsus pranë qytetit mesdhetar të Mersinit, tha ministri në një postim në X.

Qeveria theksoi se ka nisur një hetim për shkaqet e aksidentit tragjik.

/abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button