Bajerni dhe Man. Junajtedit kërkojnë sulmuesin francez te Frankfurti

Randal Kolo Muani është në radarin e Bajern Munihut. Sipas ‘Sky Information’, Bajern Munihu po shton përpjekjet për të nënshkruar me sulmuesin francez, Kolo Muani.

Sulmuesi i Aintraht Frankfurtit i impresionoi kërkuesit e tij në Kupën e Botës në dhjetor dhe ka qenë në radarin e shumë elitave evropiane që atëherë. Bavarezët thuhet se kanë kontaktuar me përfaqësuesit e Kolo Muanit dhe tashmë kanë zhvilluar bisedime të drejtpërdrejta me drejtuesit e tij.

Man. Junajted është skuadra tjetër që konkurron për nënshkrimin e tij dhe mund t’i bëjë konkurrencë të fortë Bajernit për nënshkrimin e sulmuesit.

LEXO EDHE:

Back to top button