Bajerni është rregullisht në çerekfinale të Ligës së Kampionëve!

Skuadra e Nagelsmann me suksesin ndaj Paris Sen Zhermenin hyri në tetë më të mirët në Evropë për herë të 21-të në historinë e saj. Asnjë ekip tjetër, madje as Real Madridi i 14 kupave të fituara, nuk ka luajtur ndonjëherë në këtë fazë të kompeticionit kaq shumë herë…

Julian Nagelsmann e mirëpret me entuziazëm kete arritje te bukur.

“Gjithçka varet nga mënyra sesi sillemi, nëse luajmë kështu mund të arrijmë çdo qëllim. Nëse arrijmë të hedhim gjithçka në fushë duke kombinuar dëshirën dhe emocionet jemi tepër të mirë…

Nëse jo, pra luajme sikur për të vënë bast për disa manovra e sjellje në fushe, atëherë shumë skuadra mund të na vënë në vështirësi”, tha trajneri bavarez për mikrofonat e DAZN.

LEXO EDHE:

Back to top button