Barca vihet në test të vështirë, Bajerni nuk njeh disfatën

BERLIN, GERMANY – JULY 04: Players of Bayern Muenchen celebrate the 4th team goal during the DFB Cup final match between Bayer 04 Leverkusen and FC Bayern Muenchen at Olympiastadion on July 04, 2020 in Berlin, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)


Ndeshja mes Barcelonës dhe Bajern Munihu, në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve do të jetë një test I vërtetë për skuadrën spanjolle. Mesi dhe kolegët e tij përballen me një makineri të fortë gjermane, që nuk njeh disfatën gjatë kohë.

Ekipi i Hans-Diter Flik ka luajtur 27 ndeshje radhazi pa humbur. Për më tepër, ka grumbulluar 26 fitore dhe një barazim, të cilin e regjistroi kundër Leipzig në 9 shkurt (0-0). Humbja e fundit e Bajern Munihut vjen më 7 dhjetor 2019, kur dështoi ndaj Borusia Mynshengladbahut si vizitor (2-1), në një ndeshje të Bundesligës.

Që atëherë, bavarezët kanë grumbulluar 27 ndeshje në Bundesligë, Kupën e Gjermanisë dhe Ligën e Kampionëve pa humbur.

LEXO EDHE:

Back to top button