Barcelona është qartë për të ardhmen e trajnerit Çavi

Skuadra e Barcelonës do të nisë bisedimet për vazhdimin e kontratës me Çavin, në fund të sezonit. Ish-reprezentuesi spanjoll ka impresionuar pas kthimit të tij në klub, teksa luftojnë për titullin e parë të La Ligas që nga viti 2019.

Presidenti i klubit, Zhoan Laporta tashmë ka lënë të kuptohet se klubi është i kënaqur me ndikimin e Çavit në skuadër, me një synim për të rinovuar kontratën e tij aktuale. Çavi nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare e gjysmë në fund të vitit 2021, duke e çuar atë deri në fund të sezonit 2023/24, me plane për të vazhduar bashkëpunimin deri në vitin 2026.

Drejtori sportiv Mateu Alemani ka mbështetur komentet e Laportas, por insistoi se fokusi është te fitimi i titullit, përpara një sezoni të ngjeshur. Krahas fitimit të mundshëm të ligës dhe të Kupës së Mbretit në fund të sezonit, raporti i fitoreve të Çavit gjithashtu ka rënë në sy, pasi ai kërkon ta kthejë Barcelonën në majën e futbollit spanjoll.

LEXO EDHE:

Back to top button