Barcelona pa Busketsin dhe Levandovskin ndaj Plzenit?

Trajneri i Barcelonës, Çavi Hernandez, nuk do t’i ulë standardet për skuadrën e tij përpara ndeshjes së tyre në Ligën e Kampionëve me Viktoria Plzen. Blaugranasit shkojnë në Republikën Çeke për ndeshjen e fundit të sezonit të tyre në Ligën e Kampionëve këtë sezon me fatin e tyre në kompeticion tashmë të vendosur.

Barcelona do të largohet nga fazat e grupeve të Ligës së Kampionëve për të dytin sezon radhazi nën drejtimin e ish-reprezentuesit spanjoll me vendin e tretë në Grupin C tashmë të konfirmuar.

Megjithatë, pavarësisht se nuk ka asgjë për të luajtur në Plzen, Çavi dëshiron që skuadra e tij të ruajë krenarinë e tyre, pasi ata bien në Ligën e Evropës.

“Ata janë ende lojtarë të Barçës. Ata janë në klubin më të mirë në botë. Ata duhet të tregojnë se duan një vend këtu. Jemi në një situatë që nuk e prisnim, por ata duhet të tregojnë krenarinë e tyre si lojtarë të Barcelonës,” ka thënë trajneri i skuadrës katalunase.

Çavi ka zgjedhur disa lojtarë të ekipit të parë për këtë lojë, përpara dy ndeshjeve të tjera në La Liga përpara Kupës së Botës, me Serhio Buskets dhe Robert Levandovski mes atyre që mbeten në Spanjë, si pjesë e një periudhe pushimi.

LEXO EDHE:

Back to top button