Bastisje në Aerodrom të Shkupit, arrestohet “dileri” i drogës

Ministria e Punëve të brendshme njofton se njësiti anti-drogë pranë MPB-së ditën e djeshme ka realizuar bastisje në Aerodrom të Shkupi, ku është arrestuar një 20-vjeçar nga Shkupi. I riu dyshohet për prodhim dhe tregti me substanca narkotike.

“Është privuar nga liria K.N.(20) nga Shkupi. Policia me urdhër të gjykatës ka kryer bastisje në rajonin e Aerodromit, në shtëpinë e K.N., ku është gjetur marijuhanë, qese plastike dhe një peshore”, njoftojnë nga MPB, duke shtuar se pas përfundimit të dokumentimit kundër tij do të parashtrohet padi konkrete.

 

LEXO EDHE:

Back to top button