Bastisje në Manastir, arrestohet një person

Bastisje në Manastir, arrestohet një person

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se mbrëmë pjesëtarë të policisë gjatë një bastisje në Manastir kanë arrestuar 27 vjeçarin me iniciale M.B..

“Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër gjyqësor është gjetur dhe konfiskuar marijuhanë, një matëse dixhitale, mbetje nga materie pluhur e panjohur dhe një shumë parash. Ai është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët padi adekuate”, njoftojnë nga MPB-ja.

LEXO EDHE:

Back to top button