Biden siguron donatorët se ai ende mund të fitojë zgjedhjet

Biden siguron donatorët se ai ende mund të fitojë zgjedhjet

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, ka siguruar donatorët demokratë se ai ende mund të fitojë zgjedhjet presidenciale kundër Donald Trump, pasi një performancë e dobët e debatit nxiti shqetësimin për kandidaturën e tij.

Presidenti, 81-vjeç, mori pjesë në një seri ngjarjesh për mbledhjen e fondeve në New York  dhe New  Jersey të shtunën dhe mbrojti performancën e tij në debatin presidencial të CNN.

Duke folur në një nga ngjarjet, Biden pranoi “Unë nuk natë të mirë, por as Trump” të enjten.

“Ju premtoj se do t’i fitojmë këto zgjedhje,” tha ai.

Presidenti më vonë tha se e kuptonte shqetësimin rreth performancës së tij në debatin e së enjtes, por u zotua të luftojë më fort.

Guvernatori demokrat i New  Jersey, Phil Murphy, mori pjesë në mbledhjen e fondeve së bashku me Biden dhe zonjën e parë – dhe i tha Biden se “ne jemi të gjithë me ju 1000%”, shkruan BBC.

LEXO EDHE:

Back to top button