Binoto: Pilotët janë problem më i vogël

Drejtori sportiv i Ferrarit, Matia Binotto, duke folur për dyshen e re të “kokëkuqes”, Sharl Leklerk dhe Karlos Sainz, u shpreh optimist për të ardhmen.

Sharll është një pilot që entuziazmon si tifozët ashtu edhe ne që punojmë me të. Këtë gjë ai e transmeton te skuadra. Karlosi do të vijë vitin tjetër, por e shoh si një lider, një pilot që punon shumë dhe bashkon inxhinierët. I ri, por ka shumë vite në Formula 1. Unë e doja shumë këtë dyshe dhe mendoj se pilotët janë problemi ynë më i vogël”, tha Binoto.

LEXO EDHE:

Back to top button