Bombë vitaminë kundër lodhjes pranverore

Kalimi nga një sezon në tjetrin mund të prekë në mënyrë drastike disa njerëz, me rënie të energjisë, ulje të përqendrimit dhe ndjenjë të vazhdueshme të lodhjes

Në këtë periudhë të vitit, të ashtuquajturat lodhje pranverore që ndodh si pasojë e aktivitetit të ulët fizik dhe marrjes së reduktuar të vitaminave.

Vitamina C është një nga mënyrat më të mira natyrore për të rritur nivelet e energjisë dhe plus është një element i rëndësishëm për përthithjen e hekurit i cili është i rëndësishëm për gjakun e shëndetshëm dhe përqendrimin.

Kjo bombë vitaminash do t’ju zgjojë nga gjumi dimëror dhe do t’ju ndihmojë të futeni në humorin pranveror. Mirëpritni pranverën të përgatitur, jo të lodhur, por plot energji.

Përbërësit e nevojshëm

4 gjethe të mëdha Chard zvicerian

1 karotë, e grirë në rende

Lëng i 1 portokalli

1 lugë mjaltë

2 lugë gjelle lëng limoni

Gjysmë lugë çaji shafran i Indisë

Disa copa panxhar të freskët

pak xhenxhefil të grirë

2 dl ujë

Disa kube akulli

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender ose shtrydhëse frutash e perimesh dhe pijeni lëngun të freskët.

LEXO EDHE:

Back to top button