Çfarë makinerie ju nevojitet për të luajtur Need for Speed: Unbound?

Need for Speed: Unbound mbërrin në PC më 2 dhjetor, me mbështetje për ekranet DLSS, VRR (Variable Refresh Rate), HDR10 dhe teknologji të tjera.

Aftësia për të mbështetur këto teknologji të avancuara do të thotë që ekzekutimi i versionit të kompjuterit të Need for Speed ​​Unbound do të kërkojë pajisje të aftë. Megjithatë, për sa i përket harduerit, lajmi i mirë është se një kartë grafike si AMD RX 570 ose Nvidia GTX 1050 Ti do të jetë e mjaftueshme për lojtarët. Loja do të mbështesë sistemin operativ DirectX 12, Windows 10 ose më të ri dhe do të kërkojë 50 GB hapësirë ​​të lirë ruajtjeje.

Këtu janë kërkesat e plota minimale dhe të rekomanduara për të luajtur Need for Speed ​​Unbound në PC:

Minimalisht

OS: Windows 10 64-bit

Procesori: Ryzen 5 2600, Core i5-8600

RAM memorie: 8 GB

GPU: RX 570, GTX 1050 Ti

Hapësirë ​​ruajtëse: 50 GB hapësirë ​​në dispozicion

DirectX 12

 

Rekomanduar

OS: Windows 10 64-bit

Procesori: Ryzen 5 3600, Core i7-8700

RAM memorie: 16 GB

GPU: Radeon RX5700 (8 GB), GeForce RTX 2070 (8 GB)

Hapësirë ​​ruajtëse: 50 GB hapësirë ​​në dispozicion

DirectX 12

LEXO EDHE:

Back to top button