“CIES”, shpalos listën në bazë të driblimeve dhe pasimeve

Qendra Ndërkombëtare për Kërkime Sportive “CIES” ka publikuar një listë të lojtarëve më të mirë për sa i përket pasimeve dhe driblimit.

 

Ja se si duken Top 10 sipas “CIES”:

 

Ousmane Dembele, Barcelona

Vinicius, Real Madrid

Kevin de Bruyne, Man City

Filip Kostic, Juventus

Rafael Leau, Milan

Kingsley Coman, Bayern

Kylian Mbappé, PSG

Sebastian Villa, Boca Juniors

Cody Gakpo, Liverpool

Phil Foden, Man City.

LEXO EDHE:

Back to top button