Cristiano Ronaldo zbret në fushë me shpatë në dorë

Cristiano Ronaldo zbret në fushë me shpatë në dorë

Pasi Lionel Messi u vesh me matelin e ashtuquajtur Bisht, një nga veshjet më prestigjoze arabe që përfaqëson mirëqenien dhe mbretërinë, kur ngriti Kupën e Botës në Katër me Argjentinën, tani është radha e Cristiano Ronaldos.

Në fakt, për të festuar 300 vjetorin e themelimit të Arabisë Saudite, Ronaldo festoi në Riad duke dalë në fushë për një ngjarje festive të veshur me rroba tipike saudite, së bashku me drejtuesin e Al Nassr dhe shokun e skuadrës Talisca, duke mbajtur një shpatë në dorë./abcnews.al

 

LEXO EDHE:

Back to top button