Danimarkë/ Përfshihet nga flakët ndërtesa farmaceutike

Danimarkë/ Përfshihet nga flakët ndërtesa farmaceutike

Një zjarr ka shpërthyer në një ndërtesë në një kompani farmaceutike, në Novo Nordisk, në periferi Bausvard të Kopenhagës.

“Mund të konfirmojmë se një zjarr ka shpërthyer sot në një ndërtesë zyre të marrë me qira nga Novo Nordisk pranë selisë sonë.

Zjarri është nën kontroll, policia dhe zjarrfikësja kanë shkuar në vendngjarje”, thuhet në njoftimin e farmacisë.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes mbërritën forca të shumta të policisë, dhe zjarrfikëse ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

LEXO EDHE:

Back to top button