Debuton Asllani, Interi fiton ndaj Viktoria Plzen

Pas Armando Brojës, një javë më parë, edhe Kristjan Asllani ka debutuar në Ligën e Kampionëve. Mesfushori shqiptar u aktivizua në minutën e 84-t në fitoren 0-2 të Interit në transfertën e Plzen.

Edhe pse në pak minuta në fushë, Asllani bëri një paraqitje të mirë, edhe pse nuk arriti të lërë gjurmë në këtë sfidë.

Në ndeshjen tjetër të Ligës së Kampionëve, Sportingu befasoi Totenhmin e Contes, duke e mposhtur me 2-0 dhe merr kryesimin e grupit me 6 pikë të plota.

LEXO EDHE:

Back to top button