Vazhdon debati në Kuvend /Deputetët e VMRO-së i kërkojnë ish ministrit Spasovski të dorëzojë mandatin e deputetit

Vazhdon debati në Kuvend /Deputetët e VMRO-së i kërkojnë ish ministrit Spasovski të dorëzojë mandatin e deputetit

Deputetët e shumicës së re parlamentare debatin e kanë filluar me deputet e LSDM-së, sidomos me ish ministrin e MPB-së, Oliver Spasovskin. Deputetët e VMRO-së theksuan se qeverisja e LSDM-së u ka bërë favor krimit dhe korrupsionit, duke aluduar në ish ministrin Spasovski, duke i kërkuar që ai duhet të dorëzojë edhe mandatin e deputetit, pas humbjes që pësuan.

Në ndërkohë debati po vazhdon me “të arrituarat” dhe “huqjet” e qeverisjes LSDM-BDI./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button