Deputetja Slavjanka Petrovska pozitive me Covid 19

Deputetja nga radhët e LSdM-së, Slavjanka Petrovska në profilin e saj në Facebook ka shkruar se këtë pasdite papritmas mori ethe dhe kishte temperatur ndërsa ishte në një seancë të Kuvendit dhe se pas testit rezultoi pozitiv ndak koronavirusit.

- Advertisements -

“Kam testuar veten këtë pasdite dhe për fat të keq rezultati është pozitiv. Ditët e kaluara kam pasur lëvizje të kufizuar dhe frekuentim fizik në takime, ku gjithmonë kam mbajtur një maskë mbrojtëse. Unë ndoqa rregullat, por është e qartë se kishte një moment pakujdesie. Ju lutemi kini kujdes, spitalet janë të mbipopulluara, mjekët janë të lodhur dhe ne jemi lehtësisht të prekshëm. Kujdes…”, ka shkruar ne profilin e saj ne facebook,  Slavjanka Petrovska, deputete e LSDM-së.

LEXO EDHE:

Back to top button