Deri të premten diell, gjatë vikendit reshje shiu

Deri të premten moti do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë. Në fushëgropa dhe përgjatë lumenjve gjatë mëngjesit do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësirave të ulëta, njoftojnë nga Enti hidrometeorologjik.

- Advertisements -

Të shtunën priten reshje të përkohshme të shiut, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit, ndërsa të dielën bashkë me reshjet e shiut do të fryj dhe erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperaturat ditore prej të dielës do të jenë më të ulëta.

LEXO EDHE:

Back to top button