Dhjetëra të vdekur nga përmbytjet në Brazil

Dhjetëra të vdekur nga përmbytjet në Brazil

Autoritetet në shtetin brazilian të Sao Paulos thonë se të paktën 36 persona kanë vdekur nga përmbytjet e mëdha dhe rrëshqitjet e dheut.

Në videon më poshtë shihet se një lagje e tërë është nën ujë, autostradat e përmbytura dhe mbeturina të mbetura, raporton BBC.
“Ekipet e kërkimit dhe shpëtimit nuk po arrijnë të shkojnë në disa vende; është një situatë kaotike,” tha Felipe Augusto, kryebashkiaku i qytetit të Sao Sebastião.

“Ne nuk e kemi vlerësuar ende shkallën e dëmit. Ne po përpiqemi të shpëtojmë viktimat”, ka thënë ai.

LEXO EDHE:

Back to top button