Dialogu me Serbinë, Hoxhaj e akuzon Kurtin për sharlatanizëm

Deri sa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po raporton para Kuvendit për ecurinë e procesit të dialogut me Serbinë. Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, kritikoi paraqitjen e të parit të ekzekutivit kosovar.

- Advertisements -

Hoxhaj tha se priste që në këtë seancë të diskutonte për dialogun ku kryeministri do t’i bënë publike parimet, qëllimet, temat, afatet kohore.

“Mënyra se si ka folur sot për dialogun, kësaj i thonë sharlatanizëm, papërgjegjësi, sjellje joserioze dhe jodinjitoze. Sinqeritet cinik dhe fraza hipokrite, mjerisht”, deklaroi Hoxhaj.

Hoxhaj tha se paraqitja e kryeministrit Kurti ia ka bërë të qartë atij se dialogu me Serbinë nuk është i përgatitur politikisht e as në aspektin diplomatik.

LEXO EDHE:

Back to top button