Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit

Sot pritet të kemi mot me diell dhe vranësira, me temperatura të larta, mbi mesataren për këtë periudhë të vitit, transmeton Alsat. Do të fryjë erë mesatare nga jugperëndimi, ndërsa në pjesën perëndimore të vendit pritet erë më e fuqishme nga perëndimi (në disa vende me shpejtësi mbi 70 km / orë). Gjatë natës do të ketë reshje shiu të rrëmbyeshëm lokal në pjesët veriperëndimore të vendit. Temperatura minimale do të jetë 12, ndërsa maksimalja do të arrijë 37 gradë Celsius.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button