Eden Hazard pran largimit nga Madridi, mësohet emri i skuadrës së ardhshme

Karriera e Eden Hazardit, jo shumë kohë më parë një prej futbollistëve më të mirë në botë, pësoi një rënie vit pas viti.

Pasi dështoi plotësisht që në ditën e parë të ardhjes së tij në Real Madrid, belgu tashmë është në derën e daljes nga klubi, më saktë duke shkuar te Fenerbahçe, në formë huazimi.

Mediat turke po bëjnë bujë se Hazard ka pranuar që pjesën e dytë të sezonit ta kalojë në Stamboll, ku mori dhe ofertën e vetme.

LEXO EDHE:

Back to top button