Ekzekutohet në Zagreb i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria, roja i klubit e qëllon me armë

Ekzekutohet në Zagreb i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria, roja i klubit e qëllon me armë

Vritet në Zagreb i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja ndodhi në rrugën Florijana Andrašeca në Trešnjeveca.

Viktimë ka mbetur Tomislav Sabljo, i cili u vra pas një përplasje fizike mes disa personave, duke u qëlluar nga një roje sigurie.

Sabljo, Tomislav Suçiq, Gjorgje Vuletiç dhe 17 persona të tjerë që janë të lidhur me zinxhirin e kontrabandës së drogës nga Shqipëria dhe Mali i Zi, përmes Bosnjës dhe Hercegovinës në Kroaci, u arrestuan në verën e vitit 2019 në një operacion të madh policor.

LEXO EDHE:

Back to top button