Erdogan shpreh ngushëllimet e tij ndaj Greqisë për tragjedinë në Larisa

Erdogan shpreh ngushëllimet e tij ndaj Greqisë për tragjedinë në Larisa

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan shprehu ngushëllimet dhe pikëllimet e tij për tragjedinë tragjike në Larisa përmes Twitterit.

“Presidenti Erdogan i dërgoi një mesazh Presidentes së Greqisë Katerina Sakellaropoulou dhe kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis për aksidentin e trenit në Greqi,” thekson Presidenca turke në dy postime në Twitter.

“Në mesazhin e tij, Presidenti Erdogan shprehet se është thellësisht i pikëlluar për aksidentin e trenit në Greqi. Ai shpreh ngushëllimet e tij për ata që humbën jetën në aksident dhe i uron të plagosurve shërim të shpejtë.”

LEXO EDHE:

Back to top button