Fazliu zonën e medaljeve, Gjakova mundet në gjysmëfinale

Laura Fazliu është kualifikuar në finale të Lojërave Mesdhetare, në kuadër të kategorisë deri më 63 kg.

Xhudistja kosovare mposhti algjerianen Amina Belkadi në gjysmëfinale dhe siguroi kualfikimin në finale, ku të paktën ka siguruar medaljen e argjendtë.

Ndërkohë Xhudisti Akil Gjakova është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare. Kosovari u ballafaqua me Redouane Messaud nga i cili pësoi disfatë, mirëpo ka gjasa që arkëtojë medaljen e bronztë përmes garave të repasazhit.

LEXO EDHE:

Back to top button