FC Shkupi ndryshon mjedisinë e përgatitjeve dimërore

Skuadra e FC Shkupit, mbylli përgatitjet në Maqedonid dhe udhëtoi drejt Antalisë, ku do të zhvillojë fazën e dytë të përgatitjeve për sezonin pranveror. Delegacioni i FC Shkupit të enjtën në mëbrëmje drejtohet kah Turqia , pasi që mori testet negative për “Covid 19”. Tani trajneri i ri, Hasan Ozer, do të ketë në mundësi që të stërvis të gjithë futbollistët në dispozicion.

- Advertisment -

Përgatitjet në Turqi do të zgjasin deri më 4 shkurt, dhe në këtë periudhë do të zhvillohen edhe disa ndeshje kontrolluese. Deri më tani janë caktuar 3 ndeshje kontrolluese – kundër ekipit të Zenitit, Ahmat Grozni dhe Lvov.

LEXO EDHE:

Back to top button