Federer dhe Barti në “Australian Open 2021”

Roxher Federer dhe Eshli Barti janë në listën e pjesëmarrësve të organizatorëve të turneut të parë Gren Slem në vitin 2021.

- Advertisment -

Tenistja numër një  në botë, Eshli Barti, do të rikthehet garave, si edhe Roxher Federer, që pushoi një kohë për shkak të lëndimit,” ka thënë mes tjerash drejtori i turneut, Kreg Tili.

Tenistët që janë paraqitur për Australin Open, do të akomodohen në hotelet e rezervuara për turneut e tenisit, ndërsa dalja jashtë kompleksit sportive do të jetë lejuar për vetëm 5 orë, aq sa planifikohen të zgjasin stërvitjet. Ndryshe turneu “Australian Open” do të zhvillohet prej 8 e deri më 21 shkurt, ndërsa të gjithë tenistët janë të bliguar të kalojnë karantinën 14 ditore.

LEXO EDHE:

Back to top button